Soovitused vastsündinu fotosessiooni jaoks. 3. osa

Published by Viktoria Iljin on

Vastsündinu pildistamine stuudios

Mõni aeg tagasi kirjutasin kuidas valmistuda vastsündinu fotosessiooniks, mida kaasa võtta, et see läks õdusalt nii beebi kui ka vanemate jaoks.
Täna räägin kuidas toimub vastsündinu fotosessioon:
Ma teen vaid ühe fotosessiooni päevas. See tähendab, et vastsündinu fotosessiooni ajal me ei kiirusta, pildistamine toimub beebi tempos. Me kohtume kell 10-11, talvel võib olla natuke hiljem, et saada päeva valgust. Stuudio on soojendatud vajaliku temperatuurini, rekvisiit valmistatud. Enamus kaadritest teeme kui beebi magab. Beebi nõudmisel teeme pause söötmiseks. Fotosessiooni ajal vanemad saavad natuke puhata, teed juua, lugeda. 😉 Tundke ennast rahulikult! Pidage meeles, et beebi tunneb ema meeleolu. Ma ei ole vastu kui fotosessiooni ajal te teete telefoniga pilte.
Fotosessiooni ajal ma kasutan nn. valget müra. Esiteks, see rahustab beebit, meenutades talle ema südamelööke. Teiseks, leevendab kõrvalmüra, nt. kaamera krõksu.
Pildistamise ajal ma tegelen beebiga ise: mähkin, uinutan, riietan ümber, poseerin. Kuid on olemas mõned poosid, mis ma ei saa ilma vanemateta teha. Näiteks, “Froggy” või “Kookon”. Need poosid ei ole fotosessiooni kohustuslikud osad, kuid aga kui soovite selliseid pilte saada, andke mulle varakult teada.
Ma kindlasti teen perepilte. Harmooniliste piltide jaoks sobivad pastell värvid. Samas palun maniküürist mitte unustada, kuna käed on kaadris näha. 😉